Włamywał się do okolicznych piwnic. W tym do swoich rodziców

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali wczoraj 19-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, podejrzewanego o liczne włamania i kradzieże, w tym kradzież 3 tys. zł na szkodę swoich rodziców. Mężczyzna usłyszał łącznie 9 zarzutów karnych. Przyznał się do ich popełnienia. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Policjanci mińskiej komendy wyjaśniają okoliczności kradzieży i włamań do jakich dochodziło przez kilka ostatnich tygodni na terenie Mińska Mazowieckiego i okolic. Włamania miały miejsce głównie do piwnic, ale także do mieszkań i pojazdów skąd sprawcy kradli akumulatory, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy elektronarzędzia.

Wczoraj w godzinach rannych mińscy kryminalni zatrzymali podejrzewanego o dokonanie powyższych przestępstw, 19-letniego mężczyznę, mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu łącznie 9 zarzutów kryminalnych w tym kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Jeden z zarzutów dotyczył kradzieży 3 tys. złotych na szkodę rodziców 19-latka. Mężczyzna za skradzione pieniądze zakupił konsolę do gier, na której „umilał” sobie czas grając wspólnie z kolegą, z którym również dokonywał niektórych przestępstw.

Zatrzymanie 19-latka możliwe było, dzięki pracy wykrywczej śledczych prowadzących tę sprawę oraz ustaleniom mińskich kryminalnych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów, za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.