Wody Polskie: ilość ścieków dużo większa niż wcześniej. Wiadomo o której dotrą do Płocka

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował, że z Warszawy wlewa się do Wisły 15 metrów sześciennych nieczystości na sekundę. To pięć razy więcej niż podczas poprzedniej awarii.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Jest to bardzo duża ilość ścieków wynikająca częściowo z opadów, ale także z tego, że mamy niedzielę i bardzo dużo warszawiaków jest w domu. Przypominam, ze z naszego doświadczenia wynika, że średnio było to (podczas poprzedniej awarii – przyp. red.) około 3 metrów sześciennych na sekundę – dodał prezes na zorganizowanej konferencji.

Według informacji Wód Polskich ścieki dotrą do Płocka o godz. 5 rano w poniedziałek.

Przemysław Daca dodał, że budowa rury pod dnem nie jest ewenementem, bo wie państw tak robi. Błędem jego zdaniem jest natomiast kwestia koncepcji i zaprojektowania.

Deklaruję pełną współpracę z MPWiK. Jesteśmy w stanie udostępnić rury z poprzedniego rurociągu – dodał informując, że jest po rozmowie z wiceprezesem warszawskiego MPWiK.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c