Wojewoda mazowiecki: Będzie drugi SOR w Radomiu!

Wojewoda mazowiecki przekazał, że drugi szpital w Radomiu zacznie również przyjmować pacjentów niecovidowych. Ma to się stać jeszcze w tym miesiącu i odciąży on jedyny do tej pory szpital z oddziałem ratunkowym w mieście. 

Fot. Shutterstock

Od 22 lutego Radomski Szpital Specjalistyczny, który do tej pory pełnił funkcję szpitala covidowego, ma być również uruchomiony dla pacjentów z innymi schorzeniami. Jak przekazał podczas konferencji prasowej wojewoda Konstanty Radziwiłł, decyzja ta jest poprzedzona licznymi analizami. 

Przypomnijmy, kilkanaście dni temu lekarze z jedynego do tej pory szpitala z SOR w Radomiu wydali apel, w którym informują o dużych problemach związanych z warunkami jakie panują w szpitalu. Brakowało personelu, a pacjentów było za dużo, lekarze nie mogli wykonywać wszystkich swoich obowiązków. Wszystko ze względu na to, że była to jedyna placówka, w której były przyjmowane osoby, które nie były zakażone wirusem SARS-CoV-2.

Wojewoda mazowiecki dodał, że w ciągu najbliższych 10 dni Radomski Szpital Specjalistyczny będzie musiał przeorganizować tak swoją działalność tak, aby możliwe było leczenie zakażonych koronawirusem, jak i osób z innymi dolegliwościami. Zapowiedział, że świadczenia na rzecz pacjentów covidowych mają być realizowane na oddziale anestezjologii, intensywnej terapii, neurologicznych, udarowym, obserwacyjno-zakaźnym, chirurgii ogólnej, dziecięcym, dermatologicznym i urologicznym. Wszystkie pozostałe oddziały będą działać tak, jak miało to miejsce przed pandemią. 

Konstanty Radziwił przypomniał też, że w Radomiu trwają również prace nad szpitalem tymczasowym, a za jego organizację odpowiedzialny jest Totalizator Sportowy. Placówka powinna być dostępne już na początku marca.  


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c