Wojewoda mazowiecki komentuje sytuacje szpitali na Mazowszu: „To nieprawda, że niema wolnych łóżek covidowych”

Wojewoda mazowiecki zabrał głos w sprawie ciężkiej sytuacji szpitali w województwie mazowieckim. Wiele z nich ma problem z przyjmowaniem pacjentów, ponieważ brakuje miejsc. Zdaniem Konstantego Radziwiłła to nieprawda. 

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Fot. Jacek Dominski/REPORTER

Pojawiły się ostatnio informacje, że w szpitalach covidowych na Mazowszu brakuje miejsc. Pacjenci są odsyłani do innych placówek, oddalonych nawet kilkadziesiąt kilometrów dalej. Teraz głos w tej sprawie zabrał wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł.

W rozmowie z radiem RDC zdementował informacje jakoby miało brakować łóżek covidowych w wojewódzkich szpitalach. Zaznaczył, że sytuacja w obliczu trzeciej pandemii jest faktycznie bardzo trudna, jednak wciąż są odkładane środki, by obsłużyć wszystkich potrzebujących.

Nie ma miejsc w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Radomiu, ale są miejsca w szpitalu radomskim, tym miejskim, a także w szpitalu w Iłży i Kozienicach. Więc jeżeli pacjent gdzieś wymaga hospitalizacji covidowej, to pojedzie do jednego z tych szpitali. Rzeczywiście ta zajętość jest większa, ale te miejsca są.”

-powiedział, odnosząc się do trudnej sytuacji w regionie radomskim.

Dodał, że łóżek covidowych w szpitalach na Mazowszu zajętych jest 81%. Oznacza to, że wolnych jest obecnie 400 miejsc. Zwrócił też uwagę na to, że w wielu placówkach wciąż brakuje kadry. Zaapelował do wszystkich chętnych, aby zgłaszali swoje kandydatury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c