Wojewoda mazowiecki reaguje na kłopoty szpitala w Radomiu: „Za organizację pracy szpitala odpowiada zarząd szpitala”

Po tym jak zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu poinformował o dramatycznej sytuacji w placówce spowodowanej m.in. brakiem personelu, przepełnionym SOR-ze i niewystarczającej liczbie miejsc, wojewoda mazowiecki zabrał głos w tej sprawie. Jego zdaniem wina leży po stronie szpitala. 

Fot. Shutterstock

Kilka dni temu odbyła się konferencja zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Aleksandrowicza w Radomiu. Lekarze skarżyli się, że są jedynym oddziałem ratunkowym w mieście, ponieważ drugi szpital został w całości przekształcony na covidowy. W związku z tym pojawiły się ogromne utrudnienia, związane zarówno z ograniczoną ilością miejsc, jak i z brakiem personelu.

Jak tłumaczyli, brakuje i lekarzy i pielęgniarek, a pacjenci nie mają odpowiedniej opieki. Często jest tak, że nawet 80 osobami zajmuje się tylko jeden lekarz. Personel nie jest w stanie wszystkich upilnować, trudno zachować bezpieczeństwo i zasady sanitarne. A z dnia na dzień jest coraz gorzej.

„Nasz szpital jest na granicy wytrzymałości pod względem infrastrukturalnym i stanu kadrowego.”

-mówił prezes szpitala, dodając, że jedynym wyjściem z sytuacji byłoby przywrócenie drugiego szpitala do pierwotnej fukcji, a przekształcenie w szpital dla osób zakażonych innej placówki w regionie.

Teraz sprawę skomentował wojewoda mazowiecki. Konstanty Radziwiłł uznał jednak, że apel lekarzy jest jedynie próbą odwrócenia uwagi od problemu, jakim jest ujawnianie w ostatnich tygodnia nieprawidłowości w organizacji pracy SOR-u w Radomiu.

„Za organizację pracy szpitala odpowiada zarząd szpitala i poszukiwanie winnych, zamiast próby podjęcia działań naprawczych, to wprowadzanie mieszkańców w błąd(…) Podział organizacyjny dwóch radomskich szpitali jest optymalny. Zmiana tej formuły może jedynie pogorszyć sytuację. Radom jest dużym miastem i musi mieć odpowiednią bazę dla pacjentów z COVID-19, którzy trafiają pod opiekę szpitalną w zagrożeniu życia. Staramy się natomiast uwalniać więcej łóżek dla pacjentów z innymi schorzeniami tam, gdzie to możliwe, również w regionie radomskim.”

-wytłumaczył wojewoda w rozmowie z portalem Onet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c