Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży muszą płacić za udział. Brakuje chętnych

Zarówno Kraków, jak i Warszawa przygotowują się na przyjęcie ogromnej liczby wiernych. Tymczasem brakuje chętnych do pomocy. Do końca marca zapisało się 12,5 tys. wolontariuszy. By wszystko odbyło się sprawnie potrzeba ich ponad dwa razy więcej.

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży 2011 po Mszy świętej na lotnisku Cuatro Vientos, 21 sierpnia 2011. Fot. Peter Potrowl / Wikipedia

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży 2011 po Mszy świętej na lotnisku Cuatro Vientos, 21 sierpnia 2011. Fot. Peter Potrowl / Wikipedia

Rejestracja wolontariuszy przy Światowych Dniach Młodzieży została przedłużona o miesiąc. Media społecznościowe jako powód podają informację, że za bycie wolontariuszem trzeba zapłacić. Koszt waha się pomiędzy 50, a 300 zł w zależności od wybranych pakietów. Najtańszy z nich oferuje tylko transport, ubezpieczenie i plecak. Za dodatkowe 50 zł możemy dokupić wyżywienie, a jeżeli zapłacimy 300 zł dostaniemy też nocleg.

Pocieszeniem w poniesionych kosztach może być dodatkowe spotkanie z Papieżem Franciszkiem. 31 lipca w Tauron Arenie w Krakowie zaplanowano spotkanie specjalnie dla pomagających. Oficjalnym powodem przedłużenia rejestracji w Polsce jest duże zainteresowanie. Dla obcokrajowców rejestracja zakończyła się 31 marca.

[AKTUALIZACJA] Magda Dermańska, Główny Specjalista w Urzędzie m. st. Warszawy zwróciła nam uwagę, że pojekt o którym więcej można przeczytać na stronie http://www.sdm2016.warszawa.pl/ jest bezpłatny. Płatny jest natomiast wolontariat organizowany w Krakowie, który z wariantem Warszawskim nie ma z nim nic wspólnego i ma innych organizatorów. To nie jest ta sama inicjatywa i odbywa się na innych zasadach. Za ewentualne wprowadzenie w błąd przepraszamy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c