Wraca Noc Muzeów! Kiedy się odbędzie?

Po rocznej przerwie wraca Noc Muzeów. W 2020 roku wydarzenie nie mogło się odbyć ze względu na pandemię koronawirusa. W tym roku akcję udało się zorganizować, ale w nowej formule. W Nocy Muzeów weźmie udział 180 placówek. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ubiegłym roku nie mogliśmy doświadczyć wyjątkowego wydarzenia, organizowanego w Polsce od 2003 roku. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa, która większości branż pokrzyżowała plany. W tym roku jednak będzie inaczej i Noc Muzeów się odbędzie.

Noc Muzeów będzie miała miejsce już 15 maja i weźmie w niej udział aż 180 placówek, z czego 17 po raz pierwszy. O szczegółach poinformował prezydent miasta, Rafał Trzaskowski. Zaznaczył, że wydarzenie odbędzie się w nowej formule, która będzie bezpieczniejsza, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uczestniczyć będzie można na trzy sposoby. Pierwszy z nich to oczywiście forma tradycyjna, o ile pandemia na nie pozwoli. Drugą formą będzie spacer z kulturą, czyli atrakcje i wystawy na świeżym powietrzu. Na taki pomysł wpadło aż 80 instytucji. Ostatnia propozycja, najbardziej bezpieczna, to formuła online. Do akcji w internecie włączyło się prawie 100 placówek.

Dodatkowo, ratusz zaplanował także tradycyjną już paradę zabytkowych autobusów i tramwajów. Po prezentacji każdy będzie mógł wejść do środka i zwiedzić kultowe pojazdy. Autobusy będą znajdować się w Warszawie na placu Defilad, natomiast tramwaje zlokalizowane będą na placu Narutowicza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c