Wracają wesela! Premier przekazał informacje o luzowaniu obostrzeń!

Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Rząd poinformował o harmonogramie uchylania obostrzeń. Wśród zmian są między innymi decyzje o wznowieniu organizacji wesel. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Podczas konferencji prasowej premier mówił o nowych danych dotyczących liczby zakażeń w Polsce. Zwrócił uwagę, że wygląda to nieco bardziej optymistycznie i można zauważyć, że trzecia fala pandemii przełamała się. Pomimo to, Mateusz Morawiecki zaapelował o ostrożność i pamiętanie, że koronawirus wciąż jest groźny.

Zmiany będą dotyczyć między innymi funkcjonowania branży kulturalnej, hotelarskiej czy gastronomicznej. Również od 4 maja najmłodsze dzieci wrócą do nauki stacjonarne, a pozostali uczniowie będą stopniowo wracać w kolejnych tygodniach.

Co z weselami i innymi imprezami okolicznościowymi? Jak przekazał premier, od 15 maja możliwe będzie organizowanie spotkań okolicznościowych na zewnątrz do 25 osób. Wliczają się w to zarówno wesela jak i komunie. Od 29 maja będzie to możliwe ze zwiększonym limitem, który wyniesie 50 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c