Wracali z prób defilady. Dziesiątki wozów jechało do Rembertowa [WIDEO]

Dziesiątki wozów bojowych jechało do Rembertowa, po próbach, jakie zorganizowano w związku z defiladą. Defilada odbędzie się 15 sierpnia, w święto Wojska Polskiego.


Pani Monika, nasza Czytelniczka, natknęła się na kolumnę wozów bojowych, które wracały właśnie z prób do defilady.

Mariusz Błaszczak obserwował w niedzielę 12 sierpnia br. próbę generalną do Wielkiej Defilady Niepodległości z okazji Święta Wojska Polskiego oraz poinformował o jej organizacji i przebiegu. Przypomniał, że Wojsko Polskie będą reprezentowali w defiladzie przedstawiciele wszystkich formacji – ponad 60 pocztów sztandarowych, ponad 200 pojazdów wojskowych i ponad sto samolotów  i śmigłowców weźmie udział w defiladzie.

W tym roku defilada przejdzie nową trasą.

„Doszliśmy do wniosku, że to nowe miejsce umożliwi z jednej strony pełniejszą prezentację Wojska Polskiego dysponującego sprzętem i poszczególnych formacji wojskowych, ale także da możliwość lepszego odbioru defilady i tego, aby więcej Warszawiaków i tych wszystkich, którzy odwiedzą stolicę 15 sierpnia, mogło obserwować defiladę i poczuć dumę z tego, że przed nimi będą defilowali żołnierze Wojska Polskiego” – powiedział minister Mariusz Błaszczak – „Będzie prawie 900 rekonstruktorów, przedstawicieli różnych stowarzyszeń, grup rekonstrukcyjnych.  Zaprezentowane będą oddziały nawiązujące do historii naszego kraju,  1050 – letniej historii. Będziemy mogli zobaczyć zarówno wojów Mieszka I i Bolesława Chrobrego, rycerzy spod Grunwaldu,  husarzy spod Wiednia, ale także ułanów z czasów Księstwa Warszawskiego, powstańców z czasów Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego, a również legionistów.  Sprzed 100 lat także będziemy mogli zobaczyć przedstawicieli formacji z dwudziestolecia międzywojennego, powstańców warszawskich i żołnierzy wyklętych” – wyliczał minister.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]