Wybił szybę w lombardzie, zabrał rower i odjechał

20-latek wybił szybę w lombardzie i ukradł rower. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do włamania, za które teraz może zostać skazany nawet na 10 lat więzienia.

Fot. Policja

Pod koniec stycznia br. mężczyzna przechodzi ulicą Odolańską i zobaczył rower stojący na wystawie jednego z tamtejszych lombardów. Chęć posiadania wzmocnił wcześniej wypity alkohol. Nie czekając długo, wyjął z chodnika kawałek kostki brukowej, wybił szybę, po czym zabrał rower, wsiadł na niego i pojechał do domu.

Następnego dnia stwierdził, że go spienięży i sprzedał przypadkowo napotkanemu mężczyźnie. Pieniądze przeznaczył na kolejne używki.

Operacyjni ustalili, że za sprawą włamania do lombardu stoi znany im z wcześniejszych przestępstw 20-latek. Po zebraniu dowodów złożyli mu domową wizytę. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa, wyjaśniając, że rower już sprzedał.

Policjanci umieścili go w policyjnym areszcie. Teraz czekają go zarzuty, za które może zostać skazany nawet na 10 lat więzienia.

Autor: podkom. Robert Koniuszy/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c