Wydano alerty drugiego stopnia dla Mazowsza!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty hydrologiczne drugiego stopnia dla części województwa mazowieckiego. Wszystko przez przekroczone stany ostrzegawcze w rzekach. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Odnotowuje się coraz wyższy poziom rzek w województwie mazowieckim. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się na wydanie alertów hydrologicznych drugiego stopnia.

W czterech rzekach na Mazowszu przekroczone zostały już stany ostrzegawcze. Trudna sytuacja jest między innymi na rzece Utrata, gdzie stan ostrzegawczy jest przekroczony aż o 47 centymetrów oraz na rzece Liwiec o 30 centymetrów. Poziom wody w rzece Iłżanka i Mławka również dochodzi do stanów alarmowych.

Jak alarmują synoptycy, w przyszłym tygodniu także poziom wody w Wiśle może przekroczyć stany ostrzegawcze. Obecnie w całej Polsce sytuacja jest ciężka, do tej pory IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw. W przeważającej części kraju występują ulewy i podtopienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c