Wyjął nóż i groził przypadkowej kobiecie, że ją zabije. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Zarzut gróźb karalnych usłyszał w wolskiej komendzie 67-letni Bogdan K. Z ustaleń wynika, że mężczyzna podszedł do pokrzywdzonej, która wychodziła z pracy i groził jej pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż.

Fot. KSP

Całe zdarzenie mało miejsce po 21.00. Niczego nie spodziewająca się kobieta, wychodząc z pracy, zauważyła, jak w jej kierunku idzie mężczyzna.

Ten szybko podszedł, wyjął nóż i groził jej, że ją zabije. Przerażona kobieta poprosiła o pomoc znajomego. Ten widząc, co się dzieje, wezwał przejeżdżających obok strażaków, aby pomogli mu ująć napastnika. Wspólnie odebrali mu nóż, ujęli go i zaalarmowali Policję. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 67-latka, który trafił do policyjnej celi.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu gromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut gróźb karalnych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.