Wymianka Roślin w Galerii Łomianki! Wiosenne porządki, czyli wymień swoje „grządki”!

Pora roku zobowiązuje do zadbania o zieleń w naszych domach. W końcu rośliny, które hodujemy w mieszkaniach, nie mogą odstawać od tych, które obserwujemy za wiosennym oknem! Wymianka Roślin w Galerii Łomianki to gratka dla wielbicieli kwiatów, oraz tych, którzy dopiero planują zaaranżować swoje wnętrze w modnym stylu Urban Jungle. To możliwość wymiany, podzielenia się sadzonkami z innymi, przygarnięcia „bezdomnej” rośliny lub przekazania tej, którą nie możecie się już opiekować. Do tego porady ogrodnicze oraz… guerilla gardening. Zapraszamy 11 maja w godzinach 11.00 – 17.00!

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Łomianki tętni życiem, a pozostawione w nim kwiaty znajdują nowych właścicieli w mgnieniu oka. Dla wszystkich, którym spodobała się zielona akcja w duchu Zero Waste i mają ochotę na więcej, Galeria Łomianki organizuje Wymiankę Roślin, czyli prawdziwe święto wielbicieli kwiatów.

Wymianka roślin

Duże, małe, marne lub bardzo bujne rośliny, a także szczepki i sadzonki – pozostawiamy pełną dowolność. Przyjdź na wymianę kwiatów doniczkowych, przynieś roślinę, której chciałbyś podarować nowy dom, porozmawiaj z innymi osobami i zgarnij nowego zielonego lokatora.

Jak to działa?
  1. Przynieś swoje rośliny i wymień je na inne.
  2. Masz rośliny/szczepki/sadzonki, którymi chcesz się podzielić/oddać – przynieś je, na pewno znajdą nowy dom.
  3. Nie masz kwiatów, ale bardzo chcesz mieć? – przygarnij dowolną roślinę, którą ktoś da Ci bez wymiany.
Stoisko z poradami na temat uprawy i pielęgnacji roślin doniczkowych

Chcesz dowiedzieć się jak pielęgnować rośliny, które już posiadasz? A może chciałbyś zacząć swoją zieloną przygodę? Koniecznie odwiedź stoisko z poradami na temat uprawy i pielęgnacji roślin doniczkowych! Marzysz o domowym ogrodzie, ale brakuje Ci wiedzy i doświadczenia? Chcesz dowiedzieć się jakie rośliny będą dobrze się czuć na słonecznym parapecie, a jakie w zacienionym kącie i co zrobić, by cieszyć się bujnymi roślinami w domu? Porad udzieli Iga Kołodziej – architektka krajobrazu, miejska ogrodniczka. Właścicielka pracowni architektury krajobrazu Mint&Lavender, która projektuje ogrody i tereny zieleni dla klientów prywatnych i publicznych, a także buduje zielone instalacje dla instytucji kultury.

Warsztaty „Zielono mi” – guerilla gardening

Koniecznie przynieś ze sobą przedmioty, które już od dawna kurzą się na półce lub zagradzają Twój garaż (puszki, butelki, stare doniczki). W ramach warsztatów z guerilla gardening, czyli… sadzenia roślin „gdzie popadnie i w czym popadnie”, stworzymy z nich piękną doniczkę dla Twojego nowego kwiatka! Przygotowaliśmy dla Was 150 sadzonek i mnóstwo recyklingowych pomysłów w duchu Zero Waste.

Wydarzenie odbędzie się 11 maja w godzinach 11:00 – 17:00 w Galerii Łomianki (ul. Brukowa 25, Łomianki). Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c