Wypożyczenie samochodu w Warszawie, czy opłaca się?

Wynajem samochodów – za i przeciw

Analizując rynek usług wynajmu samochodów coraz trudniej znaleźć wady tego rozwiązania. Wypożyczalnie samochodów w Warszawie konkurując ze sobą o klienta zapewniają doskonałe warunki korzystania jak i wyśmienite floty pojazdów. Cenniki wypożyczalni są bardzo atrakcyjne zarówno dla wynajmu krótko jak i długoterminowego. W odróżnieniu od minusów wynajmu samochodu można wymieniać bez liku atuty oferty wypożyczalni.

Fot. Materiały prasowe

Wynajem auta dla każdego

Kluczowym plusem propozycji wynajmu samochodu jest fakt, iż z usługi tej może skorzystać każdy. Niegdyś koszty wynajmu oraz liczne ograniczenia jak limity kilometrów, kaucja itd. zniechęcały do korzystania, dziś jest inaczej. Umowy wypożyczalni oraz regulaminy są jasne, czytelne i dostępne przed wynajmem. Nie zawierają podstępnych zapisów, nie wymagają kaucji, ani też nie ograniczają w korzystaniu z samochodu, wręcz przeciwnie. Niejedna wypożyczalnia samochodów w Warszawie podkreśla fakt, iż jej samochody posiadają wykupione winiety na zagraniczne autostrady zachęcając tym samym do korzystania z ich samochodów poza granicami kraju. Praktycznie samochód z wypożyczalni można użytkować tak samo jak swój własny.

Również pod kątem floty pojazdów wiele się zmieniło, aktualnie w wypożyczalni samochodów w Warszawie znajdziemy nie tylko pojazdy osobowe, typowe, ale również liczne samochody dostawcze, ciężarowe, autobusy a nawet cysterny, czy chłodnie. Z oferty wypożyczalni chętnie korzystają firmy, czy to przy nawale pracy kiedy potrzebny jest pilnie dodatkowy samochód, czy też w ramach samochodu zastępczego podczas awarii, naprawy dotychczas używanego. Co za tym idzie, za upowszechnienie wynajmu samochodów odpowiada uproszczenie procedur, taniość usług jak tez rozwój usług i poszerzenie floty pojazdów, jej urozmaicenie.

Fot. Materiały prasowe

Na nietypowe okazje

Poza samochodami służącymi jako zastępcze, czy też odpowiedniki samochodów leasingowanych warto wspomnieć o autach wynajmowanych przez Warszawiaków do celów przeprowadzki mebli i rzeczy ponadgabarytowych, wywozu gruzu czy rupieci. Ponadto jednorazowo stosunkowo często z wygody wynajmuje się samochody na dowóz gości weselnych, imprez okolicznościowych czy chociażby samochodów do ślubu, niekoniecznie w postaci limuzyny. Pomysłowość i potrzeby klientów mogą zaskakiwać. Nie brakuje oryginalnych pomysłów na romantyczny wyjazd, spędzenie urodzin, czy dyskretny wypad za miasto. Z dnia na dzień przybywa zainteresowanych wynajmem kamperów, czemu przyczyniły się obostrzenia związane z zamkniętymi hotelami i pensjonatami. Planując urlop, wakacje warto uwzględnić wynajem przyczepy kempingowej czy kampera.

Fot. Materiały prasowe

Dla turystów i biznesmenów

Warszawa jest specyficznym ośrodkiem miejskim, metropolia i stolicą kraju, co za tym idzie nie brakuje w mieście osób przyjezdnych, które przybyły do Warszawy różnymi środkami lokomocji, niekoniecznie samochodami i potrzebują na pobyt w stolicy środka transportu. Turystyka samochodem po Warszawie jest nie tylko możliwa ale i atrakcyjna, czego dowodzi ruch w zakresie wynajmu samochodów do celów turystycznych. Głównie jednak zainteresowanie wynajmem samochodu powoduje odległość pomiędzy punktami godnymi zwiedzenia, zobaczenia poza ścisłym centrum miasta. Spora grupę klientów stanowią obcokrajowcy, ale nie tylko. Dodatkowo poza turystami klientami wypożyczalni samochodów w Warszawie są biznesmeni w podróży służbowej. Warszawa jest dla szeregu firm ośrodkiem centralnym, podróże do głównych siedzib firm międzynarodowych i krajowych są od czasu do czasu koniecznością, przylatując do warszawy najwygodniejszym rozwiązaniem jest wynajem auta już na lotnisku i jego oddanie tuz przed wylotem ze stolicy. Z tej propozycji korzysta wielu przedsiębiorców ceniąc sobie wygodę, niskie koszty i komfort przemieszczania się.

Fot. Materiały prasowe

Zainteresowanie samochodami zastępczymi

Codziennie na terenie Warszawy dochodzi do setek kolizji. Wielu z poszkodowanych postanawia wykorzystać uprawnienie do samochodu zastępczego na koszt ubezpieczyciela OC sprawcy szkody, kolizji. Na popularności samochodów zastępczych korzystają nie tylko klienci ale i wypożyczalnie samochodów dostarczające klientom pojazdów. Z pojazdu zastępczego korzystać można przez cały czas naprawy, czasem jest to kilka dni, a czasem kilka miesięcy. Rynek wynajmów w tym zakresie przez ostatnie lata rozwinął się do niebotycznych rozmiarów i standardów, dotyczy zarówno samochodów osobowych jak i dostawczych, ciężarowych i specjalnych. Wypożyczalnie głównie obsługują przedsiębiorców, dla których przestój po wypadku to ogromne straty finansowe, na jakie nie mogą sobie pozwolić. Dzięki dostępowi do podobnych pojazdów mogą wynajmując je z wypożyczalni kontynuować swoją działalność nie ponosząc dodatkowych kosztów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.