Wzrost zakażeń COVID-19 u dzieci! Prezydent Krakowa apeluje o szczepienie dzieci! [WIDEO]

W związku ze stanem epidemii, miniony rok szkolny był czasem niezwykle trudnym zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Aby możliwie szybko wrócić do normalnego życia społeczno-gospodarczego, w tym do nauki uczniów w warunkach stacjonarnych, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwrócił się z apelem o szczepienie dzieci przeciw COVID-19.W piśmie do rodziców i uczniów gospodarz miasta zachęca do zaszczepienia dzieci jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, aby uzyskały one pełną odporność. Pozwoli to także uniknąć czwartej fali pandemii i będzie szansą na bezpieczny powrót uczniów do szkół.

Prezydent podkreśla, że na terenie Krakowa aktualnie jest powszechny dostęp do punktów szczepień w tym do preparatu Pfizer, który jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków szczepionkę przeciw COVID-19 mogą przyjąć dzieci, które ukończyły 12. rok życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c