Za nami druga edycja akcji Adoptuj Warszawiaka

11328170_1000862126592126_1852625557_o

Fot. Łukasz Jarkowski / Schronisko na Paluchu

„Za nami już drugie spotkanie podopiecznych Schroniska na Paluchu z warszawiakami w ramach akcji „Adoptuj Warszawiaka”. W ubiegłą sobotę mieszkańcy miasta mieli okazję spotkać nas pod Kolumną Zygmunta. Stawiliśmy się tłumnie – nasze pieski podbiły Stare Miasto i mamy nadzieję, że również serca warszawiaków. Spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, Krakowskim Przedmieściem oraz odwiedziliśmy Pałac Prezydencki. Wśród uczestników byli Porki i Fenix pieszczotliwie nazywany Ciastkiem. Oba pieski polecają się do adopcji.
Przy okazji zapraszamy na kolejne spotkanie z nami, które odbędzie się na Polu Mokotowskim 27 czerwca. Będziemy tam również celebrować Dzień Psa.” – mówią nam wolontariusze schroniska na Paluchu.

Porki – psiak o numerze ewidencji: 1/04 Oznacza to, że został przyjęty do schroniska jako pierwszy pies w 2004 roku! Taki numer zobowiązuje. Zatem Porki to psiak wyjątkowy, z nienagannymi manierami, przeszczęśliwy na widok wolontariusza i smyczy bo wie, że to oznacza spacer i kontakt z człowiekiem. Porki stracił nadzieję na dom. Pogodził się z losem. Czy ktoś z Państwa zechce udowodnić temu zwykłemu-niezwykłemu psiakowi, że się myli?

Porki to mały przegubowy piesek o ślicznej rudej sierści i puszystym zawiniętym ogonku. Jest bardzo żywiołowy, najważniejsze dla niego są spacery, których ciągle mu mało. Jest dosyć silny i zdarza jej się ciągnąć na smyczy. Nie należy do psów konfliktowych, ale pod wpływem stresu może okazać się zadziorny. Na spacerze raczej nie interesuje się innymi psami. Nadaje się do mieszkania w bloku, a jeszcze bardziej cieszyłby się z domu z ogrodem.
Poza personelem opieką wspiera Porkiego Wolontariusz Piotr 501 137 920 lub Iwona 606 696 001.

Fot. Łukasz Jarkowski

Fenix ( 288/13 ) to psiak sięgający do połowy uda. Fenix jest psem, który sam wybiera sobie wolontariuszy, z którymi chce wychodzić. Dziwnym trafem są to osoby o imieniu Asia. Przyczynę tego precedensu nie udało się nam wyjaśnić. Być może Asie są po prostu bardzo fajne i miłe, dlatego też Fenix zgadza się do nich przytulać, pozwala się głaskać i wcale nic innego by nie robił, tylko się miział. Fenix jest bardzo bystry, złośliwy powiedzą, że aż nadto. Wobec osób, które lubi jest niesamowicie posłuszny i ufny, dlatego też dla niego najlepszy człowiek, to taki obyty z psami, szczery i co najważniejsze, spokojny oraz mądry. Chyba, że Fenix nam jeszcze nie powiedział o innych cechach charakteru, które sobie ceni.
Więcej informacji o Feniksie udzielą: Opiekun rejonu 6 – Tomek 609 237 102 i Wolontariuszka Asia 690 183 666.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.