Zaatakował kobietę drewnianym kołkiem. Spodobały mu się…

Policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy. Z ich ustaleń wynikało, że napadł on na pokrzywdzoną i zażądał, aby ta wydała mu okulary.

Fot. KSP

Po 13.00 policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące napaści na kobietę przez jakiegoś mężczyznę, w pobliżu torów kolejowych. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynikało, że sprawca podszedł do niej trzymając w ręku drewniany kołek i zażądał wydania okularów o wartości 350 zł. Mężczyzna zabrał je i uciekł. Funkcjonariusze natychmiast wszczęli poszukiwania sprawcy.

Kilka minut później zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał wizerunkowi sprawcy. Mężczyzna siedział na torach kolejowych. Kiedy zobaczył zbliżających się w jego kierunku policjantów od razu podjął próbę ucieczki. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali 31-latka. Odzyskali również skradzione okulary.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego 31-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.