Zaatakowali nożem i okradli bezdomnego. Grozi im do 12 lat więzienia

W ciągu kilku godzin po zgłoszeniu przestępstwa, policjanci z otwockiej komendy zatrzymali dwóch podejrzanych o przestępstwa rozbójnicze, których dopuścili się wobec 67-letniego bezdomnego. Pokrzywdzony, jak wynikało z policyjnych ustaleń, miał zostać pobity i okradziony z pieniędzy. Napastnicy grozili mu też nożem i wymusili od niego pieniądze. Podejrzani w tej sprawie dwaj otwocczanie w wieku 26 i 48 lat usłyszeli już zarzuty karne. Na wniosek prokuratury, otwocki sąd zastosował wobec „rozbójników” tymczasowy areszt. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani w policyjnym konwoju zostali już przewiezieni do aresztu śledczego.

Policjanci z komendy w Otwocku przyjęli zgłoszenie od 67-letniego mężczyzny – bezdomnego, który miał zostać pozbawiony wolności przez dwóch otwocczan, którzy napadli na niego, stosowali wobec niego przemoc, grozili mu nożem i okradli z pieniędzy. Jak wynikało z policyjnych ustaleń w tej sprawie, napastnicy wymusili też od niego pieniądze, grożąc mu pobiciem.

Tego samego dnia, kiedy pokrzywdzony złożył zawiadomienie, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastników. Jeden z nich 48-latek był już znany policjantom, ponieważ miał na koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Drugim napastnikiem ustalonym przez funkcjonariuszy miał być 26-latek notowany za przestępstwo rozbójnicze.

Pierwszy do policyjnej celi trafił 26-latek, zatrzymany przez policjanta operacyjnego i technika kryminalistyki. Kilka godzin później do swojego „kompana” dołączył 48-latek, którego z kolei podczas patrolu zatrzymali policjanci z prewencji.

Z uwagi na charakter i rodzaj czynów, kompetencje do prowadzenia czynności procesowych przejął prokurator. Zgromadzony przez policjantów i śledczego materiał dowodowy, wstępnie uprawdopodobnił, że podejrzani dopuścili się popełnienia rozboju, kradzieży, wymuszenia rozbójniczego i pozbawienia wolności.

Sąd rozpatrzył wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Zatrzymanych w policyjnym konwoju przewieziono następnie do zakładu karnego. Grożą im wysokie kary więzienia, za sam tylko rozbój kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c