Żadne nowoczesne wnętrze nie może się bez nich obejść. Fototapety 3D biją rekordy popularności!

Powszechnie stosowane w czasach PRL tapety stały się z czasem symbolem kiczu minionej epoki. Upłynęło jednak trochę wody w Wiśle, zmieniła się technologia i przede wszystkim wykonanie. Teraz produkty te wróciły na salony w formie fototapet 3D!

Fot. Materiały prasowe

Fototapety pokazują, jak zmienił się wnętrzarski świat i moda na przestrzeni ostatnich lat.

Materiał, który jest użyty do produkcji fototapet to fizelina, winyl, winyl z laminatem i tapeta samoprzylepna. Różnorodność zastosowanych rozwiązań, sprawi, że można ich użyć dosłownie wszędzie. Mało tego, fototapeta 3d do pokoju, ale również i do salonu, sypialni czy łazienki jest na tyle realistyczna, że nikt na pierwszy rzut oka nie odróżni jej od elementu wystroju. Oczywiście nikt nie przestraszy się realistycznego tygrysa czy burzy, ale może nimi nacieszyć oko, jeżeli dobrze się będą komponowały.

Projektanci są zgodni, że asortyment jest na tyle duży, że ograniczać nas będzie jedynie nasza wyobraźnia. W łazience codziennym kąpielom może towarzyszyć rajska sceneria rodem z „Żaru Tropików”. W salonie możemy poszczycić się nowoczesnymi wzorami lub kwiatami, które oplatają ścianę lub elementy naszego pokoju, jak np. telewizor. W pokoju dziecięcym nasza pociecha będzie mogła pobawić się z minionkami, zamienić się w małą księżniczkę lub króla w wielkim zamczysku. My sami w sypialni powiększymy pokój wstawiając okno na plażę.

Producenci prześcigają się we wzorach jakie możemy użyć i w coraz to nowszych i lepszych materiałach z których są zrobione tapety. Boom w sklepach trwa. Projektanci radzą że przy okazji remontu czy kupna nowego lokum warto zastosować odpowiednią tapetę wszędzie tam, gdzie chcemy optycznie powiększyć pokój, szczególnie na ścianie na której nie mamy zamiaru powiesić żadnego obrazu. Jednocześnie trzeba dobrać tapetę umiejętnie i tylko na jedną ścianę.

Pamiętajmy, że fototapeta musi mieć odpowiedni rozmiar, być wprowadzona na odpowiednim materiale i pasować do pokoju. Dlatego warto skorzystać ze sklepów online, by zobaczyć, jak może się prezentować i aby wybrać najbardziej odpowiadające nam parametry.

W sklepie uwalls.pl, w którym sprawdzaliśmy ceny, za rulon o wymiarach 100×81 (domyślny) zapłacimy od około 40 zł do 120 zł w zależności od użytego materiału.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c