Zaginęła Ci przesyłka? Oto, co mogło się z nią stać

Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie wspólnie i w porozumieniu kradzieży zawartości przesyłek pocztowych. Jak wynikało z policyjnych ustaleń byli oni zatrudnieni jako serwis sprzątający w firmie zajmującej się sortowaniem paczek. Teraz grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Ursynowscy kryminalni pozyskali informację, że z firmy zajmującej się sortowaniem przesyłek kurierskich znikają paczki. W trakcie czynności ustalili, że za przestępczym procederem mogą stać 22 i 34 latek zatrudnieni w firmie odpowiedzialnej za sprzątanie na terenie sortowni.

Mężczyźni jednak zamiast wykonywać swoje obowiązki interesowali się zawartością paczek. Cenny towar między innymi telewizor oraz garnki znajdujący się we wnętrzu najpierw wynosili do śmietników, a następnie poza teren firmy. Wartość strat została oszacowana wstępnie na około 10 tysięcy zł. Na chwilę obecną policjanci ustalają czy w tej sprawie nie zostały pokrzywdzone też inne osoby.

Podczas prowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili dane personalne podejrzanych oraz ich aktualne miejsca pobytu. Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty w związku z dokonywaniem wspólnie i w porozumieniu kradzieży przesyłek. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.