Zakaz handlu. Czy jutro wypada niedziela handlowa?

Zmieniły się zasady dotyczące handlu. Od 2018 roku wprowadzone zostały niedziele niehandlowe. Co w przypadku jutrzejszego dnia? Czy będzie można zrobić normalnie zakupy?

Fot. Shutterstock

Zakaz handlu w niedzielę wszedł w życie w 2018 roku. Na początku sklepy były zamknięte jedynie raz w miesiącu. Od 2020 roku zakaz obowiązuje jednak w pełnej formie. W 2021 roku zaplanowano jedynie 7 niedziel, podczas których sklepy pozostaną otwarte. Kiedy wypadają?

Jak się okazuje, jutrzejsza niedziela jest niedzielą niehandlową. Oznacza to, że tego dnia nie zrobimy zakupów w supermarkecie czy galerii handlowej. Zakaz handlu nie obejmuje je niewielkich sklepów osiedlowych i sieci działających na zasadzie franczyzy. Jednak za ladą musi być właściciel bądź pracownik zatrudniony na umowie o dzieło. Dodatkowo, najczęściej tego dnia placówki pracują w innych godzinach niż zazwyczaj.

Za nami już trzy niedziele handlowe. Kolejna wypadnie dopiero 27 czerwca. Otwarte sklepy będą także 29 sierpnia i w dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia, kolejno 12 i 19 grudnia 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c