Zakaz przemieszczania się może Cię nie dotyczyć. Sprawdź czy jesteś na liście wyjątków

Choć nie ma jeszcze przepisów dotyczących ograniczenia przemieszczania się w Sylwestra, rząd już teraz rozwiewa wątpliwości. Będą wyjątki.

Fot. Shutterstock

Ograniczenia w przemieszczaniu się będą wprowadzone 31 grudnia o 19.00 i potrwają do 6.00 rano następnego dnia.

Zakaz przemieszczania się będzie miał jednak pewne wyjątki o których poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jednym z wyjątków są obowiązki służbowe. Nie jest wykluczone, że policja będzie potrzebowała od nas stosownego zaświadczenia. Może to być np. pismo z pieczątką pracodawcy lub umowy o pracę czy innego rodzaju dokument poświadczający pracę w danych godzinach.

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się, więc wyjść poza dom możemy tylko w określonych sytuacjach, a więc w celu zaspokojenia potrzeb życiowych czy do pracy. Oczywiście możemy wyjść na zamknięte podwórko, jeśli takie posiadamy, ale nie powinniśmy się pojawiać w przestrzeni publicznej – mówił Wojciech Andrusiewicz.

W uzasadnionych przypadkach będzie można wyjść też np. do chorych bliskich, apteki czy SOR, jeżeli ktoś poczuje się gorzej. Uzasadniony będzie też spacer z psem, ale, podobnie, jak to było na wiosnę, niezbyt daleko od swojego miejsca zamieszkania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c