Załamanie pogody na Mazowszu. Do kiedy się utrzyma?

Przez ostatnie dni mogliśmy cieszyć się słońcem i dość wysokimi temperaturami. Pogoda się jednak drastycznie zmienia, dziś czeka nas załamanie na Mazowszu. Na termometrach maksymalnie 10 stopni, możliwy także deszcz. Kiedy będzie poprawa?

Fot. Shutterstock

Dziś termometry nie przekroczą 10 stopni Celsjusza. Mieszkańcy Mazowsza muszą przygotować się także na obfite opady deszczu. To duża odmiana po wczorajszej i przedwczorajszej temperaturze i słońcu, które dało nadzieję na wiosnę.

Wraz z frontem atmosferycznym, za którym do Polski płynie bardzo zimne, arktyczne powietrze, w większości kraju poza niższą temperaturą, pojawi się też deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem. Do tego będzie towarzyszyć nam silny wiatr, a więc temperatura odczuwalna może być jeszcze niższa.

Niestety, taka pogoda szybko się nie zmieni. Według zapowiedzi synoptyków chłodna i deszczowa aura może utrzymać się do połowy przyszłego tygodnia. Znaczące ocieplenie eksperci zapowiadają dopiero na majówkę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c