Zamknięcie granic na Wielkanoc? Ekspert komentuje

Były poseł i wiceminister  Wojciech Maksymowicz, który wrócił do zawodu lekarza i pomaga chorym na COVID-19 zabrał głos w sprawie zamknięcia granic na Wielkanoc. Jego zdaniem to mało prawdopodobne.

Fot. Pexels

Prof. Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji w listopadzie 2020 roku. Jak tłumaczył, wraca do swojego zawodu lekarza i pracuje między innymi na jednym z oddziałów covidowych. Apelował wtedy, aby każdy kto może poszedł w jego ślady, bo personelu medycznego w tej chwili bardzo brakuje i każda osoba jest na wagę złota.

Teraz profesor wypowiedział się na temat trzeciej fali pandemii koronawirusa. Na antenie RMF FM zapytany został o ewentualne zamknięcie granic  powietrznych, tak aby nie było możliwości latania przed i w czasie Wielkanocy. Jego zdaniem to raczej mało prawdopodobne i raczej niepotrzebne.

„Myślę, że na pewno wystarczy pilnować tej granicy, a nie ją zamykać. To znaczy, że rzeczywiście powinno się badać ludzi przyjeżdżających, izolować na pewien czas i ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania wirusa.”

-powiedział. Dodał także, że w jego opinii za miesiąc Polska dojdzie do tak wysokiej liczby zakażeń COVID-19, że to prędzej inne kraje będą bały się przyjmować turystów z Polski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c