Zamówił ziemię do ogrodu – ogromny uzbrojony w zapalnik pocisk był gratis

Niebezpieczną pamiątkę z czasów drugiej wojny światowej znaleziono 28 kwietnia na jednej z prywatnych posesji na terenie Choszczówki w dzielnicy Białołęka. Znalezisko zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.

Fot. Straż Miejska

Około godziny 10.50 patrol z VI Oddziału Terenowego, który tego dnia w zadaniach miał współpracę z policją, otrzymał polecenie udania się na jedną z prywatnych posesji przy ulicy Henrykowskiej. Znaleziono tam pocisk artyleryjski z czasów ostatniej wojny. Właściciel posesji wyjaśnił, że niewybuch znajdował się w dostarczonej do niego… ziemi ogrodniczej. Kaliber pocisku był dość duży, a na dodatek był on uzbrojony w zapalnik.

Miejsce, w którym znajdował się pocisk, zostało zabezpieczone przez policjantów i strażników miejskich. Ewakuowano mieszkańców pobliskiego budynku i zamknięto sąsiadujący z działką plac zabaw. Do czasu podjęcia niewybuchu przez saperów zamknięty był też przejazd ulicą Henrykowską. Akcja zakończyła się w południe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c