Żandarmeria Wojskowa, Straż i Policja w Pałacu Kultury [ZDJĘCIA i WIDEO]

Funkcjonariusze Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji wspólnie z żołnierzami Oddziału Specjalnego  oraz z Grupą Ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi wzięli udział w ćwiczeniach wysokościowych na ścianie Pałacu Kultury i Nauki. Ćwiczenia były związane z przygotowaniem do Szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty Papieża Franciszka.

W ramach przygotowań do zabezpieczenia działań zawiązanych z przygotowaniem policyjnego zabezpieczenia SZCZYTU NATO, ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY oraz WIZYTY PAPIEŻA FRANCISZKA w dniu 21 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału Realizacyjnego KSP wraz z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej oraz Grupą ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi wzięli udział w ćwiczeniach wysokościowych na ścianie Pałacu Kultury i Nauki.

Głównym celem zajęć było szkolenie sprawności w sytuacji zagrożenia o charakterze terrorystycznym tj. doskonalenie technik zjazdów z wysokiej ściany z osobą poszkodowaną oraz zjazdu z negocjatorem. Ponadto przećwiczono ewakuację poszkodowanych z budynku przy użyciu sprzętu oraz technik alpinistycznych. Specyfika budowli umożliwiała pracę na dużej ekspozycji z wykorzystaniem załomów i podwieszeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c