Zaparkowana na zakazie i pod prąd ciężarówka cofa na przejściu dla pieszych [WIDEO]

Nasz Czytelnik, Pan Tomasz Śliwiński przesłał nam film nagrany na ul. Umińskiego. Widać na nim, jak zaparkowana na zakazie i pod prąd ciężarówka cofa na przejściu dla pieszych. Cała sytuacja odbywa się niedaleko komisariatu i samochodu straży miejskiej.

„Na nagraniu widać jak samochód ciężarowy z dostawą do <tu nazwa sklepu> stoi zaparkowany pod prąd, na  zakazie postoju i zatrzymywania się, nagle cofa wjeżdżając na przejście dla pieszych, po którym idą piesi, a to wszystko w obecności patrolu  Straży Miejskiej (dolny prawy róg), który po chwili odjechał. Co  ciekawe, cała sytuacja dzieje się naprzeciwko Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV przy ul. Umińskiego.” – pisze Pan Tomasz Śliwiński.

„Zaznaczam, że zanim wydarzyła się sytuacja na filmie, o niedozwolonym miejscu postoju samochodu ciężarowego poinformowany został oficer dyżurny z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, która znajduje się naprzeciwko miejsca zdarzenia. Skrzyżowanie widocznie na filmie dzieli tylko kilkadziesiąt metrów od miejsca gdzie 16.03.2016 roku doszło do potrącenia dziecka. W ostatnim czasie na ul. Umińskiego zamontowano wyspy zwalniające, doświetlono widoczne na filmie przejście. Niestety nic to nie da jeśli kierowcy będą dalej łamać przepisy, a służby mundurowe pozostaną bierne. Ze względu na bezpieczeństwo ludzi, a przede wszystkim dzieci chodzących do pobliskich szkół, bardzo proszę o pomoc w nagłośnieniu sprawy” – dodaje autor filmu.

Samochód straży miejskiej stał w dość dużej odległości i mógł nie widzieć całego zajścia. Mimo to dziwi sposób zachowania kierowcy, który nie boi się prowadzić samochodu ciężarowego w ten sposób. Film został wysłany do Straży Miejskiej oraz policji z prośbą o komentarz i interwencje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c