Zaparkowane pojazdy uniemożliwiły pracę strażaków? Sprawdziliśmy

„Doradźcie, proszę co zrobić z tym zdjęciem, gdzie je wysłać. Przez tego i kilku podobnych straciliśmy wczoraj z sąsiadami mieszkania.” – napisała jedna z mieszkanek ulicy Kochanowskiego na grupie Święte Krowy Warszawskie, zajmującej się nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami. 

Fot. Facebook

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze strażą pożarną.

„Samochody lekko utrudniały prowadzenie działań, ale nie sam dojazd. Patrząć na zdjęcie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, który z pojazdów był na miejscu wcześniej. Podczas akcji nikt nie zgłaszał utrudnień” – mówi kpt. Bartosz Bajorek z sekcji prasowej PSP.

O tego typu przypadkach mówi Kodeks Cywilny. Gdyby samochód przeszkadzał w akcji można byłoby go usunąć bez obawy o jego zniszczenie:

Art. 424. Kto zniszczył lub uszkodził cudzą rzecz albo zabił lub zranił cudze zwierzę w celu odwrócenia od siebie lub od innych niebezpieczeństwa grożącego bezpośrednio od tej rzeczy lub zwierzęcia, ten nie jest odpowiedzialny za wynikłąstąd szkodę, jeżeli niebezpieczeństwa sam nie wywołał, a niebezpieczeństwu nie można
było inaczej zapobiec i jeżeli ratowane dobro jest oczywiście ważniejsze aniżeli dobro naruszone

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.