Zapoznaj się z rankingiem najciekawszych dzielnic Warszawy, w których warto zamieszkać

Stolica przyciąga niczym magnes nie tylko świat biznesu, ale też zwykłych ludzi, którym zależy na znalezieniu dobrego miejsca do pracy i życia. Zobacz, które rejony Warszawy są wysoko oceniane. Z myślą o ułatwieniu Ci podjęcia decyzji powstał ten oto ranking najciekawszych dzielnic.

Fot. Materiały prasowe

Miejsce numer 1: Śródmieście
Śródmieście zajmuje pierwsze miejsce na podium najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Moc atrakcji związanych z kulturą i rozrywką, ale także z gastronomią sprawia, że trudno tu się nudzić. Miejsc, do których możesz wybrać się w weekend jest całe mnóstwo. Dla osób, które chcą robić karierę w międzynarodowych korporacjach Śródmieście również będzie świetną dzielnicą do zamieszkania – nie będą musiały spędzać wielu godzin w ciągu roku na staniu w korkach. Jednak – jak to w życiu bywa – jest coś za coś. Komfort dotarcia w każde miejsce stolicy wiąże się z wysoką ceną za m2, dlatego mieszkania Warszawa w tej dzielnicy nie każdy może sobie pozwolić.

Fot. Materiały prasowe

Miejsce numer 2: Mokotów
Mokotów również znajduje się wysoko w rankingu warszawskich dzielnic, w których wiele osób widzi swoje miejsce do życia. Jest zielona i zadbana, czuć tu zarówno ducha tradycji, jak i nowoczesności. Miłośników gastronomii ucieszy na pewno ogromna liczba miejsc, w których można zjeść coś pysznego. Na uwagę zasługuje też szeroka oferta kulturalna.

Miejsce numer 3: Wola
Na Woli można znaleźć wszystko, czego potrzeba do wielkomiejskiego życia – zarówno nowych inwestycji deweloperskich, starszych klimatycznych mieszkań, jak też nowoczesnych biurowców czy doskonałych restauracji. Odnajdą się tu także rodziny z dziećmi – wokół znajduje się wiele miejsc odpowiednich dla najmłodszych, zarówno pod względem opieki dziennej (żłobki, przedszkola, klubiki), jak też rozwijania zainteresowań pozaszkolnych (szkoły tańca i śpiewu, pracownie plastyczne). Niestety, w parze z dużą dostępnością usług idą wysokie ceny mieszkań.

Miejsce numer 4: Ursynów
Ursynów docenią wszyscy ci, którym zależy na szybkiej komunikacji z centrum miasta. Mieszkanie w tym rejonie pozwoli Ci też na szybkie wypady na spacery do Lasu Kabackiego. Odnajdą się tu rodziny z dziećmi, gdyż w okolicy nie brakuje ani przedszkoli, ani szkół. Dla wiecznych wędrowców i podróżników niewątpliwym atutem może być łatwy dostęp do drogi S2.

Miejsce numer 5: Praga Południe
Miłośnicy pięknych, wysokich mieszkań w zabytkowych kamienicach będą ukontentowani, gdy zdecydują się zamieszkać na Pradze Południe. Dla fanów artystycznych klimatów ogromnym wabikiem do zamieszkania tutaj jest – tonąca w zieleni – Saska Kępa z Parkiem Skaryszewskim na czele. Trudno pominąć obecność Stadionu Narodowego – z całą masą odbywających się na nim atrakcji.

Miejsce numer 6: Wilanów
Wilanów to stosunkowo nowe osiedle, dlatego nietrudno tu o zakup komfortowego mieszkania. Wciąż jest tu cicho i w miarę spokojnie, dlatego spotkać tu można wiele rodzin z dziećmi oraz całą infrastrukturę przygotowaną właśnie pod nie. Ci jednak, którzy pracują w ścisłym centrum, na pewno będą narzekać na kiepski dojazd.

Miejsce numer 7: Bielany
Bielany, których nazwa pochodzi od białych szat kamedułów, mają swój nieodparty urok. Zachwycają dostępem do zieleni, po której można spacerować i przemierzać ją przez okrągły rok. Mieszkańcy mogą cieszyć się z Rezerwatu Przyrody Las Bielański, Parku Olszyna czy Parku Kępa Potocka. Na Bielanach znaleźć można zarówno zwyczajne mieszkania z rynku wtórnego, jak też apartamenty klasy premium. Możliwość korzystania na co dzień z metra stanowi duży atut mieszkania w tej lokalizacji.

Miejsce numer 8: Bemowo
Na Bemowie, przy Forcie Bema, znajduje się cała masa atrakcji stworzonych z myślą o dzieciach. Dlatego jeśli masz rodzinę i szukasz dla niej nowego miejsca do życia, możesz rozważyć zakup mieszkania w tej właśnie dzielnicy. Wszechobecna zieleń przyciąga nowe osoby, które chcą mieszkać w stolicy, a zarazem cieszyć się z uroków miejsc spacerowych i rekreacyjnych. Świetny dostęp do komunikacji miejskiej sprzyja mobilności tych, którzy z różnych powodów nie podróżują własnym autem. Bliskość Puszczy Kampinoskiej stanowi odpowiednią przestrzeń do spędzania wolnych chwil z bliskimi oraz do przejażdżek rowerowych i dbania o swoją kondycję. A jeśli znudzi Ci się odpoczynek na łonie natury, zawsze możesz wybrać się na organizowany tu Impact Festival czy Sonisphere Festival.

Miejsce numer 9: Białołęka
Białołęka to ta z warszawskich dzielnic, która zmienia się w oka mgnieniu. Z roku na rok powstają tu nowe inwestycje, przyciągając rodziny z dziećmi. Jeśli chodzi o ceny mieszkań, to z uwagi na pewną odległość od centrum można tu spotkać mieszkania odczuwalnie tańsze niż w Śródmieściu czy na Mokotowie. Bliskość rezerwatu Łęgi Czarnej Strugi i Ławice Kiełpińskiego oraz Lasy Jabłonowskich aż proszą się, aby eksplorować je w ciepłych miesiącach roku.

Podsumowując, Warszawa daje duże możliwości dopasowania rejonu zamieszkania do indywidualnych potrzeb. Warto przyjrzeć się każdej z dzielnic, aby wybrać mieszkanie zlokalizowane w tej, która najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.