Zaproś nowoczesną klasykę do wnętrza, czyli wyjątkowa aranżacja kuchni w Maxfliz!

A co gdyby tak… połączyć w kuchni klasykę z nowoczesnością? Taki eksperyment postanowiło przeprowadzić dwóch projektantów, którzy uzyskali wspaniałe wnętrze w stylu modern classic. Do jego wykreowania wykorzystali oni stylową zabudowę marki Heacker. Pomieszczenie, określane często jako serce domu, po brzegi wypełnione jest wyrafinowanym pięknem oraz ponadczasową elegancją. A co najważniejsze: już dziś możesz je podziwiać w warszawskim salonie Maxfliz, a kto wie… może i zaprosić całość do własnego mieszkania? Dowiedz się więcej!

Wyrafinowana kuchnia Haecker w Maxfliz

Prezentowana realizacja została stworzona przez Patryka Bartkowskiego z Maxfliz oraz Barbarę Jasicką z DCS.Studio Projektowanie Wnętrz. Ich celem było stworzenie stylowej, inspirowanej kuchni, spełniającej jednocześnie nowoczesne standardy. Bardzo ważne były tu również takie aspekty, jak komfort, funkcjonalność, ergonomia.

Twórcy aranżacji zdecydowali się zaaranżować kuchnię w stylu modern classic. Jest to nurt aranżacyjny, który w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza „nowoczesną klasykę”. I mimo że te dwa słowa mają zupełnie przeciwstawne znaczenia, mogą – jak się okazuje – znakomicie się dopełniać. Charakterystyczne dla nowoczesności świeżość i ascetyzm form idzie w tej aranżacji bowiem rękę z klasyczną symetrią oraz harmonią. Aby połączyć te dwie tendencje, potrzeba było jednak dużego wyczucia smaku i estetyki.

Łagodna paleta barw urozmaicona blaskiem złota

W prezentowanej kuchni dominuje jasna, stonowana paleta barw – w stylu modern classic często bowiem królują kolory ziemi, a więc także i szarości. W tym przypadku zostały one dopełnione blaskiem złota, co jest również charakterystyczne dla tej estetyki – bazowe kolorowy powinny być świetnym tłem dla wyrafinowanych dodatków.

Jasnoszare szafki kuchenne doskonale prezentują się z wielkoformatowymi płytami inspirowanymi marmurem. Złote detale świetnie komponują się natomiast z dostojną czernią piekarnika oraz płyty kuchennej. W kuchni modern classic owe detale mogą być stylizowane lub nie – projektanci zdecydowali się postawić na nowoczesny styl i, jak widać, całość prezentuje się wyśmienicie.

Warto dodać, że styl modern classic kocha błyszczące elementy – nie brakuje ich również w naszej realizacji. Wystarczy spojrzeć na designerski okap w kształcie walca czy też starannie dobraną do całości baterii kuchennej. Oko przyciąga również złota lampa sufitowa, która wyraźnie inspirowana jest modernistycznym nurtem.

Wyjątkowe piękno i ogromna funkcjonalność

Wykonane z płyty MDF fronty szafek wyróżniają się płynnym, dwustopniowym żłobieniem. Meble te są niezwykle uniwersalne i niesamowicie wdzięczne, jeśli chodzi o możliwość dobierania do nich dodatków – tutaj można pozwolić sobie na dużą swobodę. Z pewnością meble te są proste, a zarazem bardzo eleganckie, dzięki czemu łatwo z nimi wykreować unikalną, estetyczną przestrzeń.

Warto zwrócić uwagę również na blat ze spieku kwarcowego, który wyróżnia się pięknym rysunkiem kamienia – wyraźnie nawiązuje on do marmurowej faktury płytek. Ważne są jednak nie tylko jego walory wizualne, ale również parametry techniczne. Jak się bowiem okazuje, wyróżnia się on ogromną wytrzymałością oraz odpornością na bardzo wysokie temperatury.

Jeśli chcesz na własne oczy przekonać się, jak wygląda cała aranżacja, zapraszamy do warszawskiego salonu Maxfliz, przy ul. Puławskiej 452. Marzysz o tym, aby znalazła się ona w Twoim domu? Masz do nas jakieś pytania? A może potrzebujesz porady? Nasi doradcy chętnie Ci pomogą. Odwiedź nasz salon i spełnij własne marzenia aranżacyjne!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.