Zaskakujące słowa Jarosława Gowina. Dwie branże pierwsze do odmrożenia

Obostrzenia mogą zostać przedłużane do końca kwietnia, przez wzgląd przed ryzykiem zakażeń podczas majówkowych podróży. Z początkiem maja możemy się jednak spodziewać stopniowego rozmrażania gospodarki. Jarosław Gowin wskazał dwie branże do odmrożenia w pierwszej kolejności. Typowanie jest bardzo zaskakujące.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin w rozmowie z Business Insider Polska wskazał dwie branże które w pierwszej kolejności powinny zostać odmrożone.

Kilka dni temu Jarosław Gowin wyliczył, że obecnie polska gospodarka traci 2-3 mld. zł. tygodniowo. Porównał obecny lockdown do pierwszego, zeszłorocznego gdy gospodarka traciła 4 mld. zł. miesięcznie.

Wicepremier wskazał dwie branże, które powinny zostać odmrożone jako pierwsze. Do tej pory wymieniane były na szarym końcu, teraz mają szansę na szybszy powrót. Chodzi o gastronomię i hotelarstwo.

Taka zmiana wynika z postępów w szczepieniu Polaków. Według Gowina osoby które już otrzymały drugą dawkę szczepionki powinny móc w pełni korzystać z tych usług. Warunkiem ma być jednak szybkie wprowadzenie tzw. paszportów szczepionkowych, czyli certyfikatów dla osób zaszczepionych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c