Zaszczepiony pracownik może liczyć na sporą premię

W zeszłym tygodniu rozpoczęło się szczepienie w zakładach pracy. Pracodawca musiał spełnić jednak dwa warunki. Najwięksi przygotowali dla pracowników również sporą premię.

Fot. Shutterstock

Jak podaje RMF FM od momentu uruchomienia szczepień w zakładach pracy, pracodawcy szukają rozwiązań by szczepienia przeprowadzić.

Muszą jednak spełnić dwa warunki, po pierwsze muszą porozumieć się z punktem szczepień, który zgodzi się taką akcję przeprowadzić, po drugie pracodawca musi zgłosić co najmniej 300 chętnych osób do szczepienia. Wliczani są jednak nie tylko pracownicy, ale również współpracownicy a także ich rodziny.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” do takiej akcji zgłosiło się już ponad tysiąc firm. Największe firmy, zatrudniające po kilka tysięcy pracowników, postawiło na specjalne premie dla zaszczepionych. DGP przytacza przykład Grupy Maspex, która zdecydowała się wypłacać 500 zł. pracownikom przystępującym do szczepienia, lub tym którzy już to zrobili.

Według firm, które decydują się na podobne premie, jest to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich pracowników.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c