Zatrudnienie wśród tej grupy wiekowej spadło o 18% ! Powodem pandemia!

Kryzys na rynku pracy, związany z epidemią koronawirusa odczuli przedsiębiorcy, ale przede wszystkim pracownicy. Jak się okazuje, w najgorszej sytuacji są najmłodsi. Zatrudnienie wśród osób do 25 roku życia spadło o 18%. 

Fot. Shutterstock

Z powodu pandemii koronawirusa, która w Polsce trwa już ponad rok, coraz więcej osób traci pracę. Jak tłumaczy dr Jakub Sawulski, ekspert ze Szkoły Głównej Handlowej w rozmowie z RDC, kryzys dotknął przede wszystkim osoby młode. Zatrudnienie wśród osób do 25 roku życia spadło bowiem o 18 procent!

Ekspert tłumaczy, że są tego dwie istotne przyczyny. Pierwsza z nich to fakt, że młodych ludzi łatwiej jest zwolnić ze względu na formy zatrudnienia. Często pracują oni na umowę zlecenie lub o dzieło, co nie wiąże się z konsekwencjami zwolnienia dla pracodawcy. Dodatkowo, młodzi ludzie często pracują w branżach, które szczególnie odczuły pandemię, np. gastronomia, kultura czy eventy.

Jak wynika z danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego, łącznie starty dla młodych osób na całym świecie wyniosą prawie 45 bilionów dolarów. Jest to ogromna kwota. Najgorsze, że wciąż nie wiadomo, kiedy młodzi będą mogli powrócić do wykonywanych przez siebie zawodów, ponieważ sytuacja pandemiczna jest wciąż bardzo trudna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c