Zdemoralizowany 15-latek demolował do, wagarował i znęcał się mad matką

Z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec 15-latka zwrócili się do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie policjanci ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy. Chłopak nie dość, że nie wywiązywał się z obowiązku szkolnego, to jeszcze znęcał się nad matką, spowodował niej uszczerbek na zdrowiu, niszczył wyposażenie domu, posiadał środki odurzające, obraził uczucia religijne swoich rodziców, wielokrotnie dopuścił się też znieważenia policjantów i kierowania wobec nich gróźb pobicia. Decyzją sądu rodzinnego został umieszczony w schronisku dla nieletnich.

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy zostali powiadomieni przez matkę 15-latka o przestępstwach, jakich ten miaął dopuścić się na osobach najbliższych. Jak ustalili policjanci, od stycznia 2017 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, dwukrotnie usiłował od niej wymusić pieniądze, groził uszkodzeniem budynku i samochodu należącego do rodziców, dopuścił się też pobicia matki, w wyniku którego poszkodowana doznała naruszenia czynności narządów ciała, uszkodził sprzęt codziennego użytku znajdujący się w domu, powodując straty w kwocie około 1000 złotych, w okresie od stycznia do maja br. dokonał kradzieży drobnych sum pieniędzy, w wyniku których poszkodowana straciła 1000 złotych. Młody człowiek w miejscu zamieszkania posiadał też środki odurzające w postaci ekstazy, kilkukrotnie obrażał też uczucia religijne swoich rodziców, znieważając publicznie przedmioty czci religijnej.

Informacje, jakie uzyskali na temat 15-latka policjanci wskazywały dodatkowo, że ten mimo młodego wieku może być uzależniony od środków odurzających i alkoholu. Nieletni był dodatkowo upominany już przez sąd dla nieletnich w związku z niedopełnieniem obowiązku szkolnego, samowolnym opuszczaniem miejsca zamieszkania, powrotami do domu o różnych porach, będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, kradzieże na szkodę najbliższych. Jego zachowanie wyraźnie wskazywało na wysoki stopień demoralizacji oraz lekceważenia norm społecznych i prawnych. Zastosowany wobec niego, na czas trwania postępowania o demoralizację, środek wychowawczy, w postaci kuratora sądowego, też nie przynosił oczekiwanego rezultatu.

Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy zatrzymali 15-latka. Ten w trakcie wykonywania z nim czynności procesowych dwukrotnie groził im pobiciem i czterokrotnie znieważył ich słowami wulgarnymi i obelżywymi. Policjanci przesłuchali go w charakterze nieletniego sprawcy czynów karalnych – łącznie usłyszał 15 zarzutów popełnienia przestępstw, następnie całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie.

Sąd postanowił umieścić 15-latka w schronisku dla nieletnich na okres najbliższych 3-miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.