ZDM wytacza nową zebrę na św. Wincentego. Doszło tu do śmiertelnego wypadku

28 grudnia na ul. św. Wincentego kierowca śmiertelnie potrącił 16-latkę. Dziewczyna przechodziła w miejscu bez pasów, gdyż te oddalone są od miejsca wypadku o kilkaset metrów. Okoliczni mieszkańcy od dawna mówili, że w tym miejscu powinna powstać zebra. Po zleconym audycie ZDM doszedł do tego samego wniosku.

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że poprawa bezpieczeństwa pieszych jest jednym z priorytetów ZDM na 2016 r. Wkrótce, w trzech dzielnicach rozpoczynamy kompleksową analizę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, która wskaże, jakie rozwiązania mogą zmniejszyć liczbę wypadków. Ale o pieszych dbamy też tam, gdzie przejść nie ma, a ich wyznaczenie może poprawić bezpieczeństwo. – pisze ZDM.

Tak jest właśnie na ul. św. Wincentego. Nowe przejście pojawi się na odcinku między ul. Malborską a ul. Kondratowicza. Dziś odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tu 500 m. Dlatego mieszkańcy często przechodzą (legalnie) na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji. Nie jest to jednak bezpieczne – jezdnia jest szeroka, zaś długa prosta zachęca kierowców do przekraczania prędkości.

Co ważne, nowa „zebra” będzie wyposażona w azyl. W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z jego budową, a następnie z  wyznaczeniem samego przejścia. Wydzielimy także lewoskręt. Dzięki tej zmianie będzie można bezpiecznie korzystać z pobliskich pawilonów handlowych, a kierowcy będą łatwiej wjeżdżać na teren osiedla. W pierwszej kolejności podczas naszych prac dostosowaliśmy już położenie latarni w rejonie „zebry”, która ma powstać. Słupy zostały przesunięte tak, aby nie kolidowały z nowo powstającym przejściem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c