Ziobro wydaje polecenie prokuratorom. Niektórzy protestujący będą mieli kłopoty

Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro reaguje na ostatnie wydarzenia. Zapowiada, że niektóre osoby uczestniczące w protestach będą miały kłopoty.

Fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

„W związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań” – informuje Zbigniew Ziobro.

„Każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw” – dodaje Prokurator Generalny.

Chodzi o ostatnie wydarzenia w niedzielę kiedy. Do Kościołów wchodziły manifestantki z plakatami, kilka miejsc religijnych zostało pomazanych farbą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c