Zmarł wybitny polski dyrygent! Miał 64 lata

W czwartek wieczorem zmarł wybitny polski dyrygent, Jacek Kraszewski. Występował na całym świecie. Był kierownikiem artystycznym Filharmonii Gorzowskiej, współpracował z wieloma teatrami dramatycznymi. Miał 64 lata.

Fot. Warszawa w Pigułce

14 stycznia zmarł Jacek Kraszewski. Był wybitnym dyrygentem i kierownikiem artystyczny Filharmonii Gorzowskiej. Przez wiele lat był dyrektorem Opery na Zamku w Szczecinie, dyrektorem artystycznym Teatru Wielkiego w Poznaniu i cenionym w Polsce wykładowcą akademickim. Występował na całym świecie.

Jacek Kraszewski miał 64 lata. Póki co nie jest znana przyczyna jego śmierci. Smutną informację przekazała rzeczniczka Akademii Sztuki, Agnieszka Lisowska.

Jacek Kraszewski był absolwentem szkół muzycznych w klasie skrzypiec. Studiował w Akademii Muzycznej im. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury. Związany był z Operą i Operetką w Szczecinie, z zespołem wielokrotnie występował m.in. w Danii, Austrii, Niemczech czy Włoszech. Współpracował z wieloma teatrami dramatycznymi. Od 1994 roku współpracował z Polską Operą Telewizyjną, z Polskim Teatrem Tańca i zespołem Ballet Classique de Paris.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c