Zmiana miast na Euro 2020! Gdzie zagrają Polacy?

Jak przekazał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, reprezentacja Polski rozegra swoje mecze w ramach Euro 2020 nie w Dublinie i Bilbao, a w Sankt Petersburgu i Sewilli. Wszystko ze względu na wymagania UEFA.

Fot. Warszawa w Pigułce

Rozgrywki w ramach przełożonego ze względów epidemicznych Euro 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Polacy zagrają 14 czerwca ze Słowacją, 19 czerwca z Hiszpanią i 23 czerwca ze Szwecją. Zmieni się jednak lokalizacja meczów. Wszystko ze względu na to, że UEFA wymaga od miast-gospodarzy zadeklarowania wpuszczenia na trybuny co najmniej 25 procent kibiców, a nie wszędzie jest to możliwe.

W związku z tym Dublin i Bilbao, gdzie zagrać miała między innymi Polska, stracą prawo do organizacji Euro. Miasta nie mogły spełnić tych warunków ze względu na wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Informacją na temat nowych miejsc, w których odbędą się rozgrywki podzielił się na Twitterze Zbigniew Boniek. Tak jak nieoficjalnie zapowiadano, Polska zagra w Sankt Petersburgu i w Sewilli. PZPN szuka bazy dla Polaków na czas trwania turnieju.

Oficjalne komunikaty ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej powinny pojawić się już wkrótce. Również UEFA ma jeszcze dziś ogłosić zmiany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c