Zmiany limitów a nawet zniesienie obostrzeń jeszcze w czerwcu?

W piątek 28 maja weszło w życie luzowanie kolejnych obostrzeń. Z nieoficjalnych jeszcze ustaleń wynika, że rząd planuje iść krok dalej i mocno rozszerzyć luzowania a nawet zdjąć resztę obostrzeń. Możliwe, że nastąpi to jeszcze w czerwcu. 

Fot. Shutterstock

Jak podaje nieoficjalnie WP.pl, rząd planuje pozytywnie zaskoczyć Polaków jeszcze w czerwcu, znosząc lub mocno luzując pozostałe obostrzenia.

Według wytycznych jakie podaje WP.pl jeszcze w czerwcu ma zostać zmieniony limit osób przebywających w przestrzeniach zamkniętych. Obecnie jest to 1 osoba na 15 m.kw. a po zmianach będzie 1 osoba na 1 m.kw. Skoczyć ma również obłożenie w lokalach gastronomicznych, kinach i teatrach z 50 proc. do 75 proc. a także ruszyć ma znowu branża eventowa.

To na razie nieoficjalne wytyczne do jakich dotarła WP.pl. Jak informuje portal, rząd może całkowicie znieść obostrzenia. Zależy to jednak przede wszystkim od dwóch czynników, czyli dziennej liczby zakażeń oraz postępującej liczby osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

Decyzje w sprawie obostrzeń rząd ma przedstawić na konferencji prasowej w najbliższych dniach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c