"Zmienne pasy ruchu" na Wisłostradzie

W piątek, 3 lipca, o godz. 23.00 zamknięta zostanie wschodnia jezdnia Wisłostrady przy Trasie Armii Krajowej. Wprowadzona zostanie zmienna w ciągu dnia organizacja ruchu – liczba pasów będzie zmieniana w zależności od pory dnia.

Wisłostrada. Fot. GDDKiA

Wisłostrada. Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca przebudowy zaplanował od piątku 3 lipca zamknięcie wschodniej (w kierunku granicy miasta) jezdni Wisłostrady.

Zgodnie z sugestią Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy zmienił proponowaną organizację ruchu. Wprowadzona zostanie zmienna w ciągu dnia organizacja ruchu – liczba pasów w danym kierunku zmieni się w zależności od pory dnia tak aby była zgodna z natężeniem ruchu pojazdów w szczycie porannym i popołudniowym. I tak, pomiędzy godz. 23.00 a 13.00 dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku centrum, a jeden w stronę granicy miasta.

Natomiast między godz. 13.00 a 23.00 dwoma pasami pojadą kierowcy w stronę granicy miasta, a jednym w kierunku centrum. Nieco inaczej będzie w weekendy czyli w dni wyjazdów i powrotów urlopowych. Od piątku od godz. 13.00 do niedzieli do godz. 13.00 utrzymane będą dwa pasy wyjazdowe z miasta, a organizacja ruchu na dwa pasy do centrum zmieni się w niedzielę o godz. 13.00.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.