Zmniejszone dostawy szczepionek do Polski! Możliwe zmiany terminów szczepień!

Podczas konferencji Michała Dworczyka wraz z prezesem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych przekazano informacje na temat problemów w dostawie szczepionek firm AstraZeneca, Moderna oraz Johnson&Johnson. Jak dodał szef KPRM, niewykluczone, że mogą ulec zmianie terminy szczepień. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś miała miejsce wspólna konferencja prasowa szefa KPRM Michała Dworczyka oraz prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michała Kuczmierowskiego. Jak przekazał pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień, pojawiły się problemy dotyczące dostaw szczepionek koncernu AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson. Do Polski w przyszłym tygodniu dotrze o ponad milion szczepionek mniej niż zapowiadano.

Michał Dworczyk zapewnił jednak, że opóźnienia w dostawach nie będą miały wpływu na rejestracje, natomiast mogą pojawić się opóźnienia w szczepieniach pacjentów, którzy już zapisali się na szczepienie.

„Punkty realizują dostawy na bieżąco, a tych kilku dostaw nie będzie albo zostaną mocno przesunięte. To może odbić się na niektórych punktach szczepień w taki sposób, że pacjenci mogą zostać poinformowani o przesunięciu terminu.”

-wyjaśnił Michał Dworczyk, jednocześnie przepraszając za niedogodności. Zaznaczył również, że opóźnienia są spowodowane nierzetelnością producentów.

Polacy otrzymują obecnie dwudawkowe preparaty przeciwko COVID-19, które produkowane są przez firmy Pfizer, Moderna i AstraZeneca oraz jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c