Zniesienie części obostrzeń dla ozdrowieńców i zaszczepionych. Jest projekt rozporządzenia

Jest projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nowych obostrzeń. Zakłada on zakazy działalności, kwarantannę po przekroczeniu granicy oraz zniesienie części ograniczeń dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Fot. Shutterstock

Termin przyjęcia rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii planowany jest jeszcze w 2020 roku.

Poza tym, co już wiemy, czyli ograniczenia działalności niektórych obiektów oraz kwarantanny po przekroczeniu granicy, wprowadzono regulacje dotyczące zaszczepionych i ozdrowieńców.

Osoby zaszczepione będą mogły bez żadnych testów korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej, być przyjęte do domu pomocy społecznej i nie będą objęte w limitach dotyczących np. spotkań towarzyskich. Zarówno osoby zaszczepione, jak i ozdrowieńcy będą też wyłączeni z obowiązku kwarantanny po przekroczeniu granicy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c