Zniosą zakaz handlu w niedzielę? Premier komentuje

Na konferencji dotyczącej piątki dla zwierząt padły pytania o zniesienie zakazu handlu premier nie powiedział „nie”, ale nie padła z jego ust żadna konkretna zapowiedź.

Fot. Anna Shvets / Pexels

Premier powiedział, że są dwie duże skrajne grupy obywateli. Jedna grupa chce, by znieść wszystkie zakazy, a druga, by wprowadzić totalny lockdown.

„Podchodzimy do obu racji z szacunkiem ale mamy też swoje racje, wypracowane z wybitnymi ekspertami epidemiologami (…) Sztuką jest podejście do epidemii, tak by z jednej strony chronić życie i zdrowie ludzi, a z drugiej nie blokować gospodarki” – powiedział i dodał, że strategią rządu jest wprowadzanie obostrzeń w taki sposób, by nie były one obciążeniem dla gospodarki.

Przedsiębiorcy w większości chcą, by otworzyć sklepy w niedzielę. Jako argument podają nie tylko chęć odrobienia strat, ale również rozłożenie konsumentów w czasie tygodnia tak, by ruch był mniejszy. Do tych głosów coraz mocniej dołącza się opozycja, która domaga się rozmów w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c