Zniszczono pomnik kultowego aktora. Nastolatkiem zajmie się sąd

Oficer dyżurny mińskiej komendy otrzymał zgłoszenie od operatora miejskiego monitoringu, że grupa nastolatków niszczy pomnik Jana Himilsbacha. Na miejsce skierował policjantów. Będąc w stałym kontakcie z dyżurnym Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim przekazał, że osoby te wsiadły do autobusu miejskiego. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd. W środku znajdowała się grupa osób, wśród których mundurowi zatrzymali nastolatka odpowiedzialnego za uszkodzenie pomnika.

Wczoraj ok. 21:00 dyżurny Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim otrzymał sygnał, że na ul. Piłsudskiego, grupa młodzieży niszczy pomnik Jana Himilsbacha. Dyzurny na miejsce skierował patrol strażników i powiadomił oficera Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Operator monitoringu wskazał także, że osoby, które niszczyły pomnik wsiadły do autobusu miejskiego.

Autobus został zatrzymany przez policjantów mińskiej komendy. W środku znajdowała się grupa 4 osób od 15 do 20 lat. Z zapisu kamer monitoringu wynikało, że zniszczenia dokonał jeden z nastolatków. To 16-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który przyznał się do tego czynu.

Na miejsce zniszczenia pomnika skierowano grupę dochodzeniowo śledczą w celu zabezpieczenia dowodów przestępstwa. Sprawa będzie teraz szczegółowo badana przez policjantów.

W sprawie nieletniego materiały postępowania będą przekazane do sądu rodzinnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c