ZNP żąda podwyżek. Ile naprawdę zarabia nauczyciel?

Źródło: ZNP

Źródło: ZNP

Największą grupą protestujących dzisiaj w Warszawie osób są nauczyciele. Wśród licznych postulatów, jak np. zwiększenie nakładów na edukację,zahamowanie likwidacji szkół i przedszkoli i poszanowanie zawodu nauczyciela (ze wszystkimi się zgadzamy), głównym postulatem jest podwyżka płac.

Sławomir Broniarz, prezes ZNP, powiedział ostatnio, że średnia płacy nauczycieli, to w najlepszym wypadku ok. 3 700 zł. Wcześniej na oficjalnej stronie ZNP informowało o 3600 zł. Jak jest naprawdę? Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji narodowej powiedziała w wypowiedzi dla TVN24, że średnia płaca nauczycieli to 3 900 zł. Warto jednak wspomnieć, że najniższa płaca dotyczy tylko 3% nauczycieli, którzy dopiero zaczęli wykonywać ten zawód. Niektórzy zarabiają 5 000 zł. Do tego dochodzą wolne soboty, niedziele, wszystkie święta, wakacje i ferie, za które nauczyciele otrzymują pełne wynagrodzenie. Czy to mało?

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.