Zorganizowano koncert w czasie pandemii. Sąd stwierdził nieważność decyzji sanepidu o nałożeniu na kary!

Jak przekazał PAP Urząd Miasta Ciechanów, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał decyzję sanepidu o nałożeniu na miasto Ciechanów kary administracyjnej 30 tysięcy złotych w związku z organizacją wydarzenia „Koncertowanie pod blokami” jako nieważną. 

Fot. Wnuczeq, CC BY-SA 4.0.

W maju 2020 roku odbył się koncert Kasi Kowalskiej w ramach wydarzenia „Koncertowanie pod blokami”, zorganizowany przed urząd miasta. Ponieważ trwała pandemia COVID-19 i obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób,  miasto apelowało o oglądanie i słuchanie koncertu z balkonów. Mimo to pod sceną pojawiły się tłumy mieszkańców.

Sprawą postanowiła zająć się policją i prokuratura. Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiczna w Ciechanowie nałożyła na Urząd Miasta karę w wysokości 30 tysięcy złotych, następnie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie tę decyzję podtrzymała.

Jak jednak przekazał Urząd Miasta Ciechanów w rozmowie z Polską Agencją Prasową, wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził nieważność decyzji organu pierwszej i drugiej instancji. Oznacza to, że miasto nie zapłaci kary. Samorządowcy dodatkowo chcą podjąć kroki prawne wobec urzędników, którzy tę karę bezpodstawnie nałożyli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c