Zostawił kartkę: „Jest specjalne miejsce w piekle dla osób, które zostawiają takie kartki”

„Większość pewnie kojarzy bezdomną panią ze skweru Sue Ryder. Od jakiegoś tygodnia nie przesiaduje już tutaj wraz ze swoimi rzeczami, dzisiaj ktoś zostawił taką kartkę jak na zdjęciu.” – pisze Pani Julianna apelując o odrobinę empatii.

Fot. Pani Julianna

„Ludzie, błagam, bezdomność to złożony problem, zamiast zostawiać takie kartki, spróbujcie w jakikolwiek sposób pomóc. Dla kogo zostawiłeś człowieku te kartkę? Kto to ma odkazić? Twoim ulubionym zajęciem jest wyśmiewanie i obrażanie bezdomnych? Ostatnio sporo tutaj postów o „pijaczkach z Placu Narutowicza”. Nie róbmy z bezdomych ucieleśnienia zła, przestańmy ich ciągle obrażać. Osoby bezdomne są w pełni świadomo swojej beznadziejnej sytuacji, przypominanie im o naszej nienawiści i niechęci do nich tylko pogarsza sprawę i na pewno nie pomoże wyjść z bezdomności. Dziękuję osobie, która skomentowała przekaz tej kartki. Pozwoliłam sobie wyrzucić to paskudztwo”– pisze Pani Julianna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.