Zwolnienia w rządzie. Odprawy nawet w wysokości dziewięciu pensji

Jak ustaliła „Rzeczpospolita” pierwsze cięcia zatrudnienia w administracji mają dotyczyć 21 obecnych ministerstw i Kancelarii Premiera. Rozpoczną się w październiku. Jednak odchodzący nie mogą narzekać na niską odprawę. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Jak pisze „Rzeczpospolita”, odchodzący na emeryturę mogą dostać nawet dziewięć pensji odprawy. Rozporządzenie o zwolnieniach w administracji ma pojawić się najpóźniej w październiku.

Gazeta poinformowała, że zastępca szefa kancelarii premiera przekazał podczas spotkania ze związkowcami działającymi w budżetówce przekazał, że redukowane będą wakaty, a zwolnienia dotkną przede wszystkim tych, którzy mogą już przejść na emeryturę.

Jak dodał, osoby odchodzące na emeryturę będą miały prawo do odprawy z przepisów antykryzysowych w wysokości trzech pensji, a także sześciokrotności wynagrodzenia na podstawie dotyczących przepisów. To drugie natomiast dotyczy tylko osób, które maja już 20 letni staż w administracji.

Średnie wynagrodzenie brutto  w służbie cywilnej  w ubiegłym roku wyniosło prawie 6500 złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c