10-latek pogryziony przez psa. Zwierzę rozszarpało mu ucho

W Nowych Wrońskach (gm. Załuski) 10-letni chłopiec został zaatakowany i pogryziony przez psa. Policja apeluje do właścicieli psów o ich właściwe trzymanie i o obowiązkowi szczepienia tych czworonogów przeciwko wściekliźnie.

Fot. Pixabay

Policjanci z Posterunku Policji w Załuskach interweniowali wczoraj około godz. 11:00 w miejscowości Nowe Wrońska w związku ze zgłoszeniem o pogryzieniu dziecka przez agresywnego psa.

Jak ustalili, idącą drogą 22-latkę oraz 10-letniego chłopca zaatakował pies w typie owczarka niemieckiego. Zwierzę przewróciło chłopca na ziemię i rozszarpało mu ucho. Kobiecie, przy pomocy torebki, skutecznie udało się odgonić czworonoga. Okazało się, że pies pod nieobecność właścicieli, przeskoczył nad ogrodzeniem boksu wydzielonego na jednej z posesji i biegał po drodze. Właściciel poproszony przez funkcjonariuszy o okazanie zaświadczenia o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie oświadczył, że pies na pewno jest szczepiony ale on nie pamięta daty tego szczepienia, ani nie posiada stosowanego zaświadczenia.

Płońscy policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. Funkcjonariusze przypominają, że właściciel w pełni ponosi odpowiedzialność za swojego czworonoga. Wobec osób niewłaściwie sprawujących opiekę nad swoimi psami policjanci mogą stosować środki oddziaływania prewencyjnego, pouczenia, ostrzeżenia itp. oraz nakładać grzywnę w drodze mandatu karnego do wysokości określonej w ustawie lub kierować wniosek o ukaranie do Sądu. Niedopełnienie obowiązku szczepienia psa jest zagrożone grzywną, a nawet karą aresztu lub ograniczenia wolności.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c