10-latek topił się w rzece. Na ratunek ruszył WOPR

W sobotni wieczór (29.06) około godziny 21 na miejsce wykorzystywane do kąpieli przy ul. Sukiennej w Nowym Dworze Mazowieckim obok bazy Nowodworskiego WOPR, przyszedł ojciec z 10-letnim chłopcem. W trakcie kąpieli w rzece Narwi dziecko zaczęło się topić.

Fot. Wirtualny Nowy Dwór

Świadkami tego zdarzenia była dwójka młodych osób, która natychmiast ruszyła na pomoc i wyjęła z wody podtopione dziecko. Krzyki na plaży usłyszeli ratownicy w bazie WOPR i natychmiast przybiegli zobaczyć co się stało.

Dziecko na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń i było w pełnym kontakcie słowno logicznym. Rodzic odmówił wezwania zespołu Ratownictwa Medycznego i zabrał chłopca do domu.

APELUJEMY!
Kąpiel w rzece czy na jeziorze, bezpieczna jest tylko wtedy gdy czuwa ratownik. Kąpiel w miejscach niedozwolonych czy nie nadzorowanych przez ratowników wodnych może skończyć się tragicznie.

Źródło: Wirtualny Nowy Dwór


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.